Prezentacja Leonardo Helicopters AW101

Wielozadaniowy śmigłowiec AW101.

W dniu 3 marca 2017 roku na Warszawskim lotnisku Babice, odbyła się prezentacja wielozadaniowego śmigłowca Agusta Westland AW101, śmigłowca o doskonałych osiągach oferowanego przez Leonardo Helicopters w przetargu dla Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych.

Prezentowany egzemplarz w wersji HH-101A, należy do Włoskich Sił Powietrznych. Agusta AW101, służy m.in. w armii włoskiej, japońskiej czy kanadyjskiej Może pochwalić się największą w swojej klasie kabiną, opuszczanym hydrolokatorem, pławami radiohydroakustycznymi oraz 4 torpedami lub 2 rakietami do zwalczania jednostek nawodnych co czyni ją uniwersalną jednostką, która sprawdza się zarówno w misjach SAR (Search and Rescue), jak i również CSAR (Combat Search and Rescue).

Zasięg śmigłowca to prawie 1400 km, a maksymalna prędkość przelotowa to 150 kts (278 km/h).

Prezentacja odbyła się w dwóch częściach.

  • Pierwsza część pokazu była przygotowana dla przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej. Przedstawiciele resortu mieli możliwość obejrzenia śmigłowca z bliska, wykonaniu lotu pokazowego nad Warszawą oraz obejrzenia lotu demonstracyjnego nad terenem lotniska.
  • Druga część pokazu była zorganizowania dla ekspertów lotniczych oraz mediów. Mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji na temat modelu AW101 oraz zadawać pytania pilotom oraz obsłudze technicznej. Odbył się też lot pokazowy nad Warszawą oraz lot demonstracyjny, pokazujący możliwości helikoptera w akcji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

 


error: Zakaz kopiowania !!
%d bloggers like this: